OZ Prales deťom a ich prvé dojmy z filtračnej fľaše Quell NOMAD

Od predsedu OZ Prales deťom, p. Tomáša Šmátralu sme dostali mail s ich prvými skúsenosťami s fľašou NOMAD:

Volám sa Tomáš Šmátrala a som predseda OZ Prales deťom. Pred nedávnom ste nám zaslali 6 kusov filtrovacích fliaš Quell Nomad na vyskúšanie a tak vám teraz opíšem naše dojmy z nich.

Úlohou nášho tímu je monitorovanie veľkých šeliem ako je medveď hnedý, vlk dravý a rys ostrovid v slovenskej divočine. Konkrétne sa pohybujeme v oblasti Kremnických vrchov a v teréne trávime viac ako 80 dní v roku. Častokrát sme v lese od rána do tmy a niekedy aj viacero dní vkuse. Musíme teda dopĺňať zásoby vody aj priamo z prírodných zdrojov ako sú jazerá a potoky. Vaše filtračné flaše náš tím ľudí odskúšal v reálnych podmienkach v divočine slovenského lesa.

Ako prvé nás hneď zaujala ich samotná nízka hmotnosť, ktorú človek ocení počas nosenia ťažkého batohu na celodennom treku. Vždy dôkladne zvažujeme ako sa čo najlepšie zbaliť a minimalizovať váhu. Vtedy sa naozaj každý ušetrený gram počíta.

Druhá podstatná vec je samotná čistota, nezávadnosť a chuť prefiltrovanej vody. Filtrovali sme vodu z jazera a z lesného potoka. S kvalitou vody sme boli veľmi spokojný a nepostrehli sme rozdiel ani na chuti oproti vode z vodovodu. Ani neskôr nenastali žiadne žalúdočné či iné problémy, čo svedčí o nezávadnosti a kvalite filtrovania.

Príjemne prekvapil aj samotný plastový uzáver na fľaške, ktorý sme používali ako pohárik keď sme sa delili s niekym o vodu. Neviem či to bol zámer výrobku ale je to skvelé využitie vrchnáku fľaše.

 ...

 

Ďalej musim pochváliť aj to ako je flaša ľahko uchopiteľná do ruky z dôvodu jej zúženého stredu a vôbec sa nešmýka vďaka šikovne umiestnenému gumennému pásiku. Jej samotný štíhly tvar je veľmi praktický a s ľahkosťou sa dá umiestniť aj do bočnej sieťky na batohu, pre lepší a rýchly prístup k nej.

Dovolil by som si odporučiť aj jej ďalšie farebné prevedenie a to napríklad tmavo zelenej alebo hnedej farby. Tieto farby lepšie splynú v lesnom prostredí v situácii kedy človek nechce opticky narúšať celkovú atmosféru prostredia. Môžu to oceniť napríklad fotografovia divokých zvierat, ale verím že aj bežný turista.

Na záver jedno malé (pre bežného človeka asi bezvýznamné) negatívum, na ktorom by sa dalo možno popracovať. Pri pití vody a následnom unikajúcom vzduchu z vrchnáku, vydáva flaša jemne pískajúci zvuk, nám pripomínal komunikáciu delfína ???? Nie je nepríjemný, ale v určitej situácii ako je napríklad stopovanie zvierat za účelom fotografovania, alebo napríklad keď sa chce žiak v škole napiť počas vyučovania, môže byť rušivým elementom.

Ďakujeme vám veľmi pekne za možnosť vyskúšať váše filtračné flaše Quell Nomad. Sme s nimi celkovo veľmi spokojný a budeme ich naďalej používať v teréne. Do budúcna ich máme v pláne otestovať aj v podmienkach dažďového pralesa na Sumatre a Kostarike. Budeme vás opäť radi informovať a tešíme sa na prípadnú ďalšiu spoluprácu.

S pozdravom Tomáš Šmátrala
predseda OZ Prales deťom