Porovnávací test účinnosti najpredávanejších filtračných kanvíc

Každý z nás chce piť čistú, zdraviu prospešnú vodu. Pre dosiahnutie tohto cieľa si mnohí kupujeme rôzne filtračné zariadenia, pričom kanvice patria medzi tie najbežnejšie a najčastejšie používané. To, či filtrácia má nejakú účinnosť a prefiltrovaná voda je iná, vieme do istej miery posúdiť aj sami podľa zmeny jej senzorických vlastností ako je chuť (znížený obsah chlóru), čírosť vody (odstránený zákal a mechanické nečistoty), prípadne podľa zníženej tvorby vodného kameňa v rýchlovarnej kanvici (znížený obsah minerálov).

Čo však s nečistotami, ktoré nemajú žiadnu chuť ani sa navonok nijako neprejavujú (ťažké kovy, baktérie, mikroorganizmy)?

Tu sa buď musíme spoliehať na tvrdenie výrobcov či si dané filtračné zariadenie s nimi poradí alebo si filtračnú schopnosť overíme laboratórnym testom. To sme urobili my.

Pre test sme zvolili najbežnejšie dostupné kanvice:
Quell Eiva, Brita Marella a Laica Norma 3000

Obaly_Test_Spolocna

Samotné testy vykonalo akreditované laboratórium EL s.r.o. v Spišskej Novej Vsi. Všetky kanvice boli úplne nové a podľa návodov aktivované (2x prefiltrovaný objem obecnou vodou). Vstupná voda pred filtráciou obsahovala väčšinu kontaminantov, ktoré sa môžu nachádzať v pitnej vode, v presne zmeranej koncentrácií. Po prefiltrovaní vody laboratórium opätovne urobilo chemický aj mikrobiologický rozbor všetkých vzoriek.

Pozrite si výsledky jednotlivých rozborov: Quell jug test SK

Kanvica Quell Eiva, ktorá využíva filtračnú technológiu pochádzajúcu z NASA, dosiahla takmer pri všetkých nečistotách omnoho lepšiu účinnosť filtrácie než ostatné porovnávané kanvice.

Voda z kanvice Quell Eiva bude mať nielen lepšiu chuť, ale bude tiež zbavená takmer všetkých nečistôt. Vďaka schopnosti odstraňovať z vody mikroorganizmy, Vám poslúži nielen doma ale aj pri cestách do zahraničia. 

TEST PROTOKOLY:

Mikrobiologický rozbor:

Vstupná voda pred filtráciou
QUELL výsledky po filtrácii
BRITA výsledky po filtrácii
LAICA výsledky po filtrácii

Chemický rozbor:

Vstupná voda a výsledky po filtrácii

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie